prof. dr hab. Bogusława Dobek-Ostrowska

Kierownik Zakładu Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Współzałożycielka i pierwsza prezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (2007 – 2013). Była prezes Międzynarodowej Federacji Towarzystw Komunikologicznych IFCA (2010 – 2012). Założycielka i była redaktorka (2007 – 20219) ‘Central European Journal of Communication’, oficjalnego czasopisma PTKS. Współzałożycielka serii ‘Studies in Communication and Politics’, wydawanej przez Peter Lang Edition i redaktorka serii „Komunikowanie i Media” (Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego). Uczestniczyła i była kierownikiem wielu międzynarodowych projektów badawczych. Jej zainteresowania naukowe obejmują teorię komunikowania masowego, systemy medialne, komunikowanie polityczne, transformację systemów komunikowania politycznego i dziennikarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Autorka wielu monografii, m.in. Polish Media System in a Comparative Perspective (2019),  Journalism in change. Journalistic Culture in Poland, Russia and Sweden (2015), Democracy and Media in Central and Eastern Europe (2015), rozdziałów – na przykład Italianization (or Mediterraneanization) of the Polish media system (2012) i artykułów. W 2020 roku jej liczba cytowań wnosiła 2785, H-index 22, i 10-index 46 (scholar.google.pl /citations).