prof. dr hab. Teresa Sasińska-Klas

Socjolog i politolog. Założycielka i dyrektor Międzynarodowej Szkoły Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (1995 – 1998), następnie założycielka Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, związana z nim zawodowo od czasu jego powstania (1998 r.). Zajmuje się problematyką badawczą dotyczącą relacji: media a polityka, socjalizacja polityczna, opinia publiczna, komunikowanie polityczne, edukacja medialna. Profesor wizytujący w USA, Kanadzie, Niemczech, Austrii i na Węgrzech. Wiceprezydent International Political Science Association (IPSA) w kadencji 2012 – 2014.  Obecnie wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych (kadencja 2019 – 2023). Wiceprzewodnicząca Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach PAN (kadencja 2021 – 2022). Ekspert Team Europe Komisji Europejskiej, Przedstawicielstwo w Polsce w latach 2019 – 2024. (https://ec.europa.eu/poland/sites/poland/files/img/news/ea_team_europe.pdf)