Michał Polak

Wiceprezes Zarządu w Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Od 2015 r. związany również ze Związkiem Banków Polskich (obecnie jako Koordynator ds. Edukacji Ekonomicznej); odpowiedzialny m.in. za współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym i działania wizerunkowe Programu „Bankowcy dla Edukacji” – jednego z największych programów edukacji finansowej w Europie. Doktorant na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w branży PR, ze szczególnym naciskiem na sport i CSR. Odpowiadał za m.in. współtworzenie strategii komunikacyjnej kanału telewizyjnego ESPN Classic w Polsce, a także realizował działania dla projektów i wydarzeń takich jak ENERGA Sailing/Polish Ocean Racing czy turniejów golfowych Faldo Series Poland Championship i Deutsche Bank Polish Masters. Zajmował się również działaniami personal PR dla polskich sportowców, w tym pierwszego polskiego korzykarza w lidze NBA – Cezarego Trybańskiego i najlepszego polskiego golfisty – Adriana Meronka.

W przeszłości związany także z redakcjami III Programu Polskiego Radia, TVP Sport oraz Radia dla Ciebie.