Warsztaty dla szkół średnich

W ramach Konferencji odbędą się warsztaty dla uczniów szkół średnich, w których udział wezmą szkoły partnerskie kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Współpraca z infuencerami

Podczas warsztatu na realnych przykładach i w formie ćwiczeń uczestnicy nauczą się, jak współpracować z twórcami internetowymi w jak najlepszy i najkorzystniejszy sposób. Warsztat poprowadzi Aleksandra Mokwa, absolwentka Wydziału Ekonomicznego UG, która pracuje w UM Gdańsk i zajmuje się mediami społecznościowymi oraz nowymi mediami. Odpowiada także za Blog Forum Gdańsk – interdyscyplinarną konferencję dla twórców internetowych.

Co w social media piszczy? Monitoring internetu jako narzędzie badawcze

Rafał Miazga z firmy SentiOne opowie o tym, jak analizować rozmowy, które prowadzimy w sieci. Podpowie, jak „wsłuchać się” w dyskusje internautów na dowolny temat, poznając ich opinie, potrzeby, insighty konsumenckie czy nastroje społeczne. Przedstawi internet jako źródło praktycznej wiedzy dla wszystkich, zajmujących się badaniami mediów i życia społecznego, ale też przyszłych marketerów, PR-owców i dziennikarzy.